Hizmetler

TEKİM eğitim, danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini, uzmanlık alanları çerçevesinde bilgi ve deneyim paylaşımı anlayışıyla sunmaktadır.

Eğitim Hizmetleri

TEKİM, 2005 yılından bu yana “Tekim Akademi” markası altında sürdürdüğü eğitim hizmetlerini, “Yeni Normal” kavramına uygun olarak yeniden yapılandırmıştır. Tekim Akademi’nin amacı, başta sistem mühendisliği ve proje yönetimi alanlarında olmak üzere, yeni ürün geliştirme süreçlerinde görev alan uzmanlara ve ekiplere, eğitim, uygulama, kendi kendine öğrenme ve uygulama, özel ihtiyaçlar çerçevesinde uygulamalı danışmanlık ve rehberlik hizmetlerini sağlamaktır. Eğitim hizmetlerimiz aşağıda özetlenmiştir:

Yüzyüze Eğitimler: Yeni normalde yüzyüze eğitimler uzaktan (çevrimiçi/online-senkron) eğitimler olarak kurumsal ekipler için gerçekleştirilmektedir. Uygulamalı eğitimleride uygulama konusu -istenirse- kurumun tercihine göre özelleştirilebilmektedir. Yine isteğe bağlı olarak çevrimiçi ön sınav ve son sınav yapılabilmektedir. (Daha fazla bilgi için lütfen eğitimler sayfamızı inceleyin.)

Uzaktan Öğrenme Ortamı: Tekim Akademi Uzaktan Öğrenme Ortamı, eğitim planlamasında ve uygulamasında esnek program talebi olan kurumlar için oluşturulmuş bir altyapıdır. Bu hizmet kapsamında kurumlara, istedikleri sayıda katılımcı için, en az ikişer aylık dönemlerden oluşan esnek abonelik seçeneği sunulmaktadır. Katılımcılar kendi programlarına uygun olarak eğitim içeriklerine ve uygulamalarına, 7/24 asenkron erişim sağlayabilmektedir. (Daha fazla bilgi için lütfen uzaktan öğrenme ortamı sayfamızı inceleyin.)

Eğitim İçeriği Desteği: Kurumlar, Tekim Akademi eğitim içeriklerini elektronik eğitim paketi olarak edinebilmekte ve kendi kurumsal Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) altyapıları üzerinde barındırabimektedir. Böylece eğitim içerikleri ve uygulamalar, zaman ve kullanıcı sayısı sınırı olmaksızın çalışanlara sunulabilmektedir. (Örnek olarak Sistem Mühendisliği Elektronik Eğitim Paketi incelenebilir.)

Danışmanlık ve Rehberlik Hizmetleri

Kurumların, uzmanlık alanlarımız kapsamındaki özel işletme ve proje ihtiyaçları için danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sağlanmaktadır. Kuruma ve ihtiyaca özel çözüm program ve projeleri, kurumsal ihtiyaç analizi, mevcut durum değerlendirme, hedef çözüm tanımlama (gereksinim tanımlama ve çözüm tasarımı), fark analizi/fizibilite, projelendirme, uygulama/izleme (proje gerçekleştirme, çözüm doğrulama, pilot uygulama ve geçerli kılma) aşamalarından oluşmaktadır. Danışmanlık ve rehberlik hizmetlerimiz kapsamındaki bilgi ve çözüm alanları aşağıda özetlenmiştir:

Ar-Ge ve Yeni Ürün Geliştirme Bilgi Alanı: Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi, Sistem Mühendisliği ve Yönetimi, Mühendislik Yönetimi, Proje/Program/Portföy Yönetimi ile ilgili çalışmalar bu kapsamdadır.

Kurum Mimarisi Geliştirme Bilgi Alanı: Kurum Mühendisliği, İş Mimarisi Geliştirme, Bilgi Mimarisi Geliştirme, Teknik Mimari Geliştirme bilgi alanlarına ilişkin çalışmalar bu kapsamdadır.

Bilgi Yönetimi ve Yönetim Bilgi Sistemleri Bilgi Alanı: Kurumsal Bilgi ve Veri Yönetimi, Kurumsal Performans Yönetimi, Kurumsal İş Süreçleri Yönetimi ve Bilgi Teknolojileri Altyapıları ile ilgili çalışmalar bu kapsamdadır.

Stratejik Yönetim Bilgi Alanı: Senaryo Planlama, Kurum Yol Haritası Oluşturma, Stratejik Planlama, Kurumsal Yetenek Yönetimi ile çalışmalar bu kapsamdadır.

Hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için bu sayfadaki bilgileri kullanılarak iletişime geçebilir veya info[at]tekim.com.tr adresine mesaj gönderilebilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: